TYT TH-2R - miniaturní ruční VHF radiostanice

26.02.2013 20:50

VHF TRX

Frekvence: 136 - 174 MHz, Výkon: 0,5 / 2 W FM

Popis:  I já jsem podlehl a zakoupil lacinou staničku z Číny, narozdíl od ostatních amatérů jsem si ale nedělal iluze o kvalitě a výjimečnosti.

Tato stanička mne zaujala hlavně velikostí, rozměry má 8,5 x 4,7 cm (bez ovládacího knoflíku a antény), čili je rozměrově menší než klasická vizitka!

Stanice má všechny běžné funkce, jaké jsou obvyklé - tónové squelche, odskoky, paměti atd. Navíc obsahuje vestavěný scrambler (fungující pouze ve spojení se stejnou staničkou), paměti je možno pojmenovat alfanumerickými znaky, má vox, numerickou klávesnici pro přímé zadání frekvence, podsvětlení kláves i displeje, stavovou led, FM rádio, lze nastavit funkci, že po zmáčknutí jakéhokoliv tlačítka  řekne anglicky co bylo stisknuto, při listování v menu hlásí jednotlivé položky a mnoho dalšího. Stanice má i USB vstup pro programování z PC a nabíjení. Baterie je typu LI-ION a je stejná jako v běžných telefonech Nokia. V balení je stolní nabíječka, handsfree do ucha s mikrofonem a klíčovacím tlačítkem, poutko na krk, klip na opasek.

Funkčnost: Stanice je dostatečně citlivá a na poslech převaděčů, místních hovorů či služeb funguje výborně. Modulace je slabší jako u většiny Čínských stanic,  hlas je ale srozumitelný a věrný (na vysílání jsem ji primárně nekupoval). Po připojení velké antény se stanice beznadějně zahltí (což se dalo čekat).

Porovnávat staničku např. s mou Yaesu FT60 nelze, Yaesu vítězí krom rozměrů ve všem. Nicméně jako scanner, FM rádio, a přijímač pro poslech funguje dobře. Její miniaturní rozměry  a cena lehce nad 1000,- korun z ní dělá zajímavý přístroj pro doplnění ham výbavy.

 


 

Zpět